Ogłoszenia 24 Stycznia 2021 r.

Trzecia Niedziela Zwykła

 1. W odpowiedzi na prośbę Caritas Chorwacji i przewodniczącego Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z Chorwacją. We wszystkich kościołach na terenie archidiecezji warszawskiej, po każdej Mszy św., zbierane są ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce 29.12.2020r. i spowodowało ogromne zniszczenia. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. We wtorek, 26 stycznia, XXI Dzień Dialogu z Islamem w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: wspólnie chroniąc miejsca kultu”. Obchody w tym roku odbędą się w formule online. Na drzwiach kościoła wywieszony jest okolicznościowy plakat z programem tych obchodów. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby nie dochodziło na świecie do mordów i wojen na tle religijnym.

  2. Nasz organista - p. Michał i ks. Łukasz organizują wspólne śpiewanie kolęd w naszym kościele w ostatnią niedzielę stycznia, tj. 31 stycznia, po Mszy św. o godz.18.30. Ze względu na ograniczenia pandemiczne może być maksymalnie 50 osób, na końcu kościoła jest lista do zapisywania się – prosimy czynić to odpowiedzialnie. Jest to konieczne, abyśmy mieli kontrolę nad limitem osób. Serdecznie zapraszamy.

  3. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  4. W tym tygodniu dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 158 i Prywatnej wraz rodzinami zapraszamy na spotkania przygotowujące do I Komunii św. i jednocześnie „kolędowe” podczas Mszy św. o godz. 18.30 według następującego porządku:

   Szkoła Podstawowa Nr 158

   • kl. III a – poniedziałek 25.01.
   • kl. III b – środa 27.01.
   • kl. III c – czwartek 28.01.

   Szkoła Podstawowa Prywatna Nr 41 – wtorek 26.01.