Ogłoszenia 31 Stycznia 2021 r.

Czwarta Niedziela Zwykła

 1. Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do przypomnienia, że najstarsza choroba, o której zapomnieli już mieszkańcy większości krajów rozwiniętych, w najuboższych rejonach świat jest nadal groźna i wciąż zbiera swoje tragiczne żniwo. Wszystkich chorych na trąd i opiekujących się nimi polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  1. We wtorek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie - Światłości Narodów. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Poświęcenie świec przed każdą Mszą św. Uwrażliwiamy wszystkich, że gromnic nie poświęca się poza Mszą św.

  2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie zakonów klauzurowych.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 5 lutego, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św. Po Mszy o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Zakończenie Mszą św. około 20.15 i Apelem Jasnogórskim.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 lutego, uczcimy Niepokalane serce Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  5. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca. Grupa Różańcowa istnieje w parafii od kilkudziesięciu lat. Przez wiele lat była bardzo liczna. W ostatnim czasie jej grono bardzo się uszczupliło. Wiek i choroby zrobiły swoje. Dlatego zapraszamy nowe osoby, które pragną włączyć się w nurt modlitwy różańcowej, o którą prosiła sama Matka Boża w czasie wszystkich swoich objawień. W tym roku w sposób szczególny modlimy się za młode pokolenie Polaków, dzieci i młodzież, a więc za swoich synów, córki i wnuków, a także o ustanie pandemii korona wirusa. Spotkania rozpoczynają się o godz. 17.00 w salce katechetycznej.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.