Ogłoszenia 28 Lutego 2021 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Czas przygotowania się do jak najgłębszego przeżycia Misterium naszego odkupienia, czyli męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Nabożeństwa Wielkopostne w naszym kościele:
  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu:
  ♦ godz. 17.15 - dla dzieci,
  ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. Druga Niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie jest dniem, w którym we wszystkich kościołach naszego kraju, zbierane są do puszek ofiary przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100 krajach świata. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. To dzieło można wspierać także poprzez wysyłanie SMS-ów. Dokładne informacje na plakacie.

  2. W środę, 3 marca, rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji J.Em.Ks.Kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a w czwartek, 4 marca, dzień Jego Patrona, Św. Kazimierza. Dostojnego jubilata i solenizanta polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 5 marca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 marca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  5. W najbliższą sobotę, 6 marca, nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym w ciągu Liturgii Stacyjnej przeżywanej w Warszawie przez kolejne 40 dni Wielkiego Postu, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej włącznie. Program tego dnia przedstawia się następująco: kościół otwarty będzie od 6.30 do 21.00. O godz. 7.00 Msza św., od 7.30 do 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
   Spowiedź w godzinach: 6.30 – 8.00; 10.00 – 13.00; 14.30 – 16.00; 18.00 - 20.30.
   O godz. 12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański i Różaniec, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. O godz. 18.30 Msza św. parafialna, o 19.00 Gorzkie Żale i na zakończenie o godz. 20.00 Msza św. stacyjna i Apel Jasnogórski.
   W gablotach kościelnych wywieszony jest pełny wykaz Kościołów Stacyjnych wraz z ramowym programem liturgii obowiązującym w tych kościołach. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w ten wymiar wielkopostnego nurtu modlitwy.

  6. Od przyszłej niedzieli, 7 marca, rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla dorosłych.
   Poprowadzi je Ks. prof. dr hab. Witold Kawecki, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
   Program rekolekcji przedstawia się następująco:
   w niedzielę, 7 marca, nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św. w porządku niedzielnym.
   Od poniedziałku 8 marca do środy 10 marca włącznie spotkania rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.30.
   Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na to duchowe przygotowanie się na Święta Zmartwychwstania Chrystusa.

  7. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.