Ogłoszenia 07 Marca 2021 r.

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do jak najgłębszego przeżycia Misterium Paschalnego. Kolejne spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 18.30. Zachęcamy i zapraszamy do udziału.

  1. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:
   Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu:
   ♦ godz. 17.15 - dla dzieci,
   ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
   Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  2. W środę, 10 marca, dziesiąta rocznica śmierci byłego wieloletniego proboszcza naszej parafii Ks. Wiesława Kwietnia. Msza św. za spokój Jego duszy o godz. 18.30. Pamiętajmy o Nim także w naszych osobistych modlitwach.

  3. W sobotę, 13 marca, przypada ósma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Ojca Świętego polecamy gorącym modlitwom.

  4. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła zbierane będą ofiary do puszek na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp. można je przynieść do kościoła. Od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej włącznie przed ołtarzem MB Szkaplerznej zostanie wystawiony specjalny kosz, do którego będzie można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  5. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Jak co roku możemy sprawić, że 1% naszego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nich na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Z okazji Roku Św. Józefa jest dostępny specjalny numer „Gość Extra” - Gościa Niedzielnego, w całości poświęcony Św. Józefowi, w cenie 9.00- zł. Wart nabycia.