Ogłoszenia 21 Marca 2021 r.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trwa Wielki Post. Przypominamy, że nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele są odprawiane w następującym porządku:
  Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu:
  ♦ godz. 17.15 - dla dzieci,
  ♦ godz. 18.00 - dla dorosłych.
  Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu - o godz. 18.00.

  1. W czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w porządku dnia powszedniego.

  2. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Msze św. według stałego porządku niedzielnego. Poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Przed kościołem będzie możliwość nabycia palmy.

  3. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne i kartki świąteczne. Jest też do nabycia w cenie 15,00 zł. bardzo przystępnie napisana książeczka o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Może być ona dużą pomocą w przygotowaniu się na Jego beatyfikację. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Na ten sam cel zbierane są ofiary do puszek. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  4. Jest czas rozliczania się z Urzędem Podatkowym. Jak co roku możemy sprawić, że 1% naszego podatku dochodowego trafi nie do wspólnego worka podatkowego a bezpośrednio do ludzi potrzebujących pomocy. Jeżeli chcemy przeznaczyć swój 1% na Caritas Archidiecezji Warszawskiej, a przez nich na Caritas Parafialne, należy to zaznaczyć w wypełnianym przez nas PIT. Sposób wypełnienia odpowiednich rubryk znajdziemy na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.

  5. Pod chórem są też do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.