Ogłoszenia 02 Maja 2021 r.

Piąta Niedziela Wielkanocy

 1. Rozpoczął się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy, a w sposób szczególny prośmy o ustanie pandemii korona wirusa.

  1. Jutro, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Weźmy udział w liturgii tej Uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi. W czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00 odnowienie aktu oddania się Najświętszej Maryi Pannie.

  2. Informujemy wszystkich naszych parafian, że od 5 maja w naszym kościele rozpocznie się ponad miesięczny cykl Uroczystości Pierwszokomunijnych w małych grupkach. Ze względu na przepisy pandemiczne będą w nich uczestniczyć tylko i wyłącznie osoby zainteresowane. Godziny są tak ustalone, że nie kolidują ze stałym terminarzem Mszy i nabożeństw w parafii.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 7 maja, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  4. W sobotę, 8 maja, w Warszawie będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy. Matka Boża Łaskawa, której wizerunek znajduje się obecnie w jezuickim Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na warszawskiej Starówce, uratowała Warszawę przed epidemią, która szerzyła się w Stolicy w roku 1652. W 1652 roku wobec szerzącej się zarazy magistrat miasta Warszawy z inicjatywy ks. Orsellego zarządził szczególne modlitwy przebłagalne przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej, niosąc obraz wzdłuż wewnętrznych murów miasta, a po ustaniu epidemii podjął uchwałę, w której ogłoszono Matkę Bożą Łaskawą Patronką Warszawy. W dobie obecnej pandemii błagajmy Matkę Bożą Łaskawą o ratunek i ustanie plagi korona wirusa.

  5. Chociaż wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej warto by rzetelnie zweryfikować, czy w mojej konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego. Aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy świętej i przyjęcia Komunii Świętej sakramentalnej. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem władz sanitarnych, od dnia 4 maja br., w kościołach i kaplicach może przebywać jednocześnie jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele jest to 50 osób. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy wierni przebywający w kościele są zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz zachowania 1,5m odstępów. Z tego obowiązku zwolnieni są duchowni sprawujący liturgię.

  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.