Ogłoszenia 16 Maja 2021 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Siódma Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. Od piątku, 14 maja, trwa też Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe codziennie w czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00.

  2. W najbliższą sobotę, 22 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w naszym kościele od godz. 20-tej czuwanie modlitewne. Planowany przebieg spotkania:

    • o 20-tej Godzina adoracji Najświętszego Sakramentu z pieśniami wykonanymi przez naszą scholę
    • ok. godz. 21-ej Godzina Świadectw
    • ok. godz. 22-ej (lub wcześniej, jeśli będzie mniej osób do świadectwa) Wigilijna Msza św.

   Jeśli są osoby chętne do powiedzenia swojego świadectwa wiary, to prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. o godz.12-tej odbędzie się ewangelizacja uliczna w naszej parafii. Osoby chętne dołączyć się do grupy ewangelizacyjnej prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

  4. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w życiu liturgicznym Kościoła. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania i Komunii św. Ostateczny termin to Niedziela Trójcy Świętej – w tym roku to dzień 30 maja. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

  5. Po Mszy św. są do odebrania bilety na film "Wyrok na niewinnych". Prosimy, aby osoby, które wpisały się na listę, zostały po Mszy św. Ks. Łukasz rozda bilety i powie jak uruchomić film na komputerze.

  6. Rozpoczynamy cykl pt. "Każdy może świętym być", który polega na przybliżeniu ich postaci i myśli. Na początek Maksymilian Maria Kolbe. Przy wyjściu z kościoła są kartki z jego cytatami. Prosimy o wzięcie ze sobą.

  7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.