Ogłoszenia 23 Maja 2021 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w życiu liturgicznym Kościoła. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania i Komunii św. Ostateczny termin to Niedziela Trójcy Świętej – w tym roku to dzień 30 maja. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

  1. Wczoraj przeżywaliśmy w naszym kościele Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Niedługo z tego wydarzenia pojawi się relacja na naszej stronie internetowej. A dzisiaj po Mszy św. o 12-tej grupa chętnych wyruszy na ewangelizację uliczną w naszej parafii.

  2. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  3. W tym tygodniu będziemy obchodzić dwa ważne święta. W poniedziałek, 24 maja, Święto NMP Matki Kościoła i w czwartek, 27 maja, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte według porządku dnia powszedniego.

  4. W piątek, 28 maja, 40 rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski. W bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 Msza święta o owoce beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, której będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

  5. W piątek po Mszy św. o 18.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitewną muzyką w tle - serdecznie zapraszamy.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.