Ogłoszenia 30 Maja 2021 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Jutro, 31 maja, w naszej parafii Uroczystość Nawiedzenia NMP - dzień patronalny naszej parafii, uroczystość odpustowa. Niestety, ze względu na pandemię korona wirusa, nie możemy przeżywać jej tak uroczyście, jak to bywało w poprzednich latach. Ale możemy uzyskać odpust zupełny, związany z tą Uroczystością, pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Po Mszy o 18.30 Koncert Maryjny w wykonaniu naszej scholi.

  1. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 18.00.Od wtorku rozpoczyna się miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Włączmy się we wspólne uwielbienie Bożego Serca przez codzienne odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  2. W czwartek, 3 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Jest to publiczne wyznanie wiary i hołd złożony Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W tym roku, jak i w poprzednim, ze względu na pandemię korona wirusa nie będzie procesji ulicami miasta. Można natomiast urządzić procesję w ramach kościoła. Tak będzie i u nas. Procesja przejdzie wokół kościoła. Ale ponieważ raczej nie będziemy w stanie zachować dwu metrowych odległości pomiędzy poszczególnymi osobami, wszystkich uczestników procesji będą obowiązywać maseczki. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, a w sposób szczególny, dzieci I-komunijne w ich uroczystych strojach. Dzieci, które chcą uczestniczyć w procesji zgłoszą się do s. Margarety o godz. 16.45.

  3. W tym roku nie będzie też uroczystych obchodów Oktawy Bożego Ciała.

  4. W pierwszy piątek miesiąca, 4 czerwca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  5. W piątek, 4 czerwca, 33 rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza. Naszego Arcypasterza polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 czerwca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.