Ogłoszenia 18 Lipca 2021 r.

Szesnasta Niedziela Zwykła

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony w dniach 18 – 25 lipca 2021r.; w tym roku pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. W imieniu misjonarzy, jak w latach poprzednich, zwracamy się z serdeczną prośbą i zachętą do udziału w Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny i wymierny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, a także oznaka naszej solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, będą zbierane do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Już dziś w imieniu Polskich misjonarzy za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

    1. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, będziemy przeżywać wspomnienie świętego Krzysztofa – patrona kierowców. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich prowadzących pojazdy mechaniczne; módlmy się o ich bezpieczeństwo i roztropne wykorzystywanie środków, którymi kierują. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę.

    2. Organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Nasza grupa będzie częścią pielgrzymki paulińskiej. Pielgrzymowanie to rekolekcje w drodze, podziękowanie lub prośba do Maryi oraz świadectwo wiary. To doświadczenie życzliwości wśród pielgrzymów i gospodarzy, zwracanie się do siebie "Bracie, Siostro", ale także elementy przygody: spanie w śpiworach i namiotach, posiłki podczas postojów na powietrzu. W tym roku wystarczy wziąć jedynie 6 dni urlopu, żeby uczestniczyć w całej pielgrzymce. Szczegóły u ks. Łukasza. Serdecznie zachęcamy.

    3. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy religijnej.