Ogłoszenia 25 Lipca 2021 r.

Siedemnasta Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy wspomnienie świętego Krzysztofa – patrona kierowców. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich prowadzących pojazdy mechaniczne; módlmy się o ich bezpieczeństwo i roztropne wykorzystywanie środków, którymi kierują. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Kierujemy do wszystkich gorący apel o odpowiedzialne korzystanie z pojazdów mechanicznych, o bezpieczną, trzeźwą i roztropną jazdę. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym, przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Jutro, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. W dzisiejszych czasach, kiedy tak drastycznie pomniejsza się rolę rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu Bogiem silnej polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

  2. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy oddali swe życie za wolność naszej Ojczyzny. W naszym kościele, Msza św. za wszystkich poległych i pomordowanych w czasie Powstania Warszawskiego o godz. 9.30.

  3. Organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Nasza grupa będzie częścią pielgrzymki paulińskiej. Pielgrzymowanie to rekolekcje w drodze, podziękowanie lub prośba do Maryi oraz świadectwo wiary. To doświadczenie życzliwości wśród pielgrzymów i gospodarzy, ale także elementy przygody: spanie w śpiworach i namiotach, posiłki podczas postojów na powietrzu. Szczegóły u ks. Łukasza. Serdecznie zachęcamy.

  4. Polecamy internetowy portal filmowy KATOFLIX, na którym są wartościowe filmy, z przesłaniem, dające dużo do myślenia. Jeden z nich to np. film pt. "Mully" (czytaj: muli), który opowiada o tym jak porzucony przez rodziców młody chłopak daje potem dużo dobra całemu społeczeństwu.

  5. Apel Przewodniczącego KEP ws dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii.

   W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.
   Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.
   Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
   Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

   Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

   + Stanisław Gądecki
   Arcybiskup Metropolita Poznański
   Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

   W naszym kościele zbiórka ofiar do puszek na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę.

  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy w czasie wakacyjno-urlopowym do częstszego czytania prasy religijnej.