Ogłoszenia 01 Sierpnia 2021 r.

Osiemnasta Niedziela Zwykła

 1. Dziś comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o godz. 18.00.

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy oddali swe życie za wolność naszej Ojczyzny.

  2. Jutro, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” po spełnieniu następujących warunków: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  3. W czwartek, 5 sierpnia, 157 rocznica powieszenia na stokach Cytadeli Warszawskiej Romualda Traugutta i członków władz Rządu Narodowego, przywódców Powstania Styczniowego. Przy Krzyżu Traugutta o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny. Po Mszy św. Apel Poległych. Serdecznie zapraszamy.

  4. W piątek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św.

  5. 6 sierpnia o godz. 6-tej rozpoczyna się 310 Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, z którą wyruszy nasza parafialna grupa. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Jeśli ktoś ma prośby, które chce, aby pielgrzymi zanieśli do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, to prosimy o napisanie i wrzucenie do pudełka, które jest przy Kaplicy Miłosierdzia Bożego. A kto poda jeszcze swój adres domowy... to otrzyma niespodziankę.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 sierpnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  7. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym, przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszek ofiary na pomoc dla wszystkich poszkodowanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

  8. Kontynuujemy cykl "Każdy może świętym być" - tym razem Józef Bilczewski. Zachęcamy do zapoznania się z postacią. Kartki do wzięcia przy każdym wyjściu.

  9. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.