Ogłoszenia 29 Sierpnia 2021 r.

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

 1. W środę, 1 września, 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za wszystkich poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945 o godz. 18.30. Wszystkich, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny, polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  1. Także, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022. Ze względu na nie do końca wykrystalizowaną sytuację pandemiczną Msze św. inaugurujące nowy rok szkolny będą odprawione w następującym porządku: dla młodzieży ze szkół średnich w środę, 1 września, o godz. 10.00; dla Szkół Podstawowych w przyszłą niedzielę, 5 września, o godz. 11.00. Wszystkie dzieci zachęcamy do przyniesienia nowych tornistrów i przyborów szkolnych. Poświęcimy je, aby z Bożą pomocą służyły wam dobrze w zdobywaniu wiedzy. Na te Msze św. serdecznie zapraszamy całą młodzież, wszystkie dzieci, rodziców i całe grono pedagogiczne. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy piątek miesiąca, 3 września, od godz. 17.30.

  2. Organizujemy pieszą pielgrzymkę na odpust do Sanktuarium Matki Bożej w Loretto koło Wyszkowa. Tym razem będzie to pielgrzymka nocna: z 4 na 5 września. Trasa liczy 39 km. Wpisowe 20 zł (w cenie: ubezpieczenie, gorąca herbata i kawa oraz skromny posiłek) + koszty dojazdu. Zachęcamy szczególnie tych, którzy myślą o wakacyjnej pielgrzymce do Częstochowy, gdyż będzie to doskonała okazja, żeby poznać pielgrzymkę i sprawdzić swoje siły. Serdecznie zachęcamy. Szczegóły w zakrystii.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 3 września, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  4. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej w najbliższy piątek, 3 września, rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie duchowe wiernych na tę uroczystość, poprzez nowennę za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Modlitwy nowennowe codziennie do 11 września bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 września, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  6. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  7. Informujemy także, że nasza Parafia otrzymała 10 kart wstępu na uroczystości beatyfikacyjne do sektora przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

  8. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Dlatego w niedzielę, 5 września 2021 r. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po Mszach świętych. Za wszystkie ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. A na stolikach z tyłu kościoła wyłożony jest wyjątkowy numer magazynu „Dziękuję” poświęcony przyszłym błogosławionym – Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Matce Elżbiecie Róży Czackiej. Warto przeczytać.