Ogłoszenia 05 Września 2021 r.

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

 1. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o godz. 18.30 Msza św. w intencji KŻR.

  1. Dzięki inicjatywie i ofiarności Wspólnoty św. Józefa figura św. Józefa została poddana renowacji. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.30 zostanie uroczyście wprowadzona i powróci już na swoje miejsce. Bóg zapłać Wspólnocie św. Józefa za realną i konkretną pomoc w upiększanie naszej parafii.

  2. W związku ze zbliżającą się uroczystością beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej od piątku, 3 września, trwa bezpośrednie przygotowanie duchowe wiernych na tę uroczystość, poprzez nowennę za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Modlitwy nowennowe codziennie do 11 września bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.

  3. W środę, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30.

  4. Wypominki w piątek, 10 września, o godz. 18.00 i o 18.30 Msza św. za zmarłych z wypominek.

  5. W przyszłą niedzielę, 12 września, uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Ze względu na umożliwienie wiernym uczestnictwa w tej uroczystości poprzez transmisję telewizyjną oraz ze względu na łączność duchową ze Świątynią Opatrzności Bożej, w przyszłą niedzielę nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 12.00.

  6. We wrześniowej odsłonie cyklu "Każdy może świętym być" dowiemy się dlaczego królowa Jadwiga została ogłoszona świętą. Zachęcamy do zapoznania się z jej życiorysem, który jest dostępny przy wyjściu z kościoła. Niech to zmobilizuje nas do poważnego myślenia o swojej świętości.

  7. Parafialna pielgrzymka do Loreto została odwołana z powodu małej liczby chętnych.

  8. Zgodnie z zapowiedzią, decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Dlatego dziś po Mszach świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek. Za wszystkie ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej Gość Niedzielny wydał specjalny numer „Gość Extra”, w całości poświęcony tym dwom postaciom, w cenie 10.00- zł. Wart nabycia. A na stolikach z tyłu kościoła wyłożony jest wyjątkowy, bezpłatny, numer magazynu „Dziękuję” poświęcony także przyszłym błogosławionym.