Ogłoszenia 10 października 2021 r.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

 1. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w domach. W tym tygodniu we wtorek i w piątek w nabożeństwach różańcowych będą uczestniczyć dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze SP 158.

  1. Przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnych młodych pochodzących z ubogich rodzin. Ta inicjatywa, prowadzona od wielu lat przez "Dzieło Nowego Tysiąclecia", to tzw. "Żywy pomnik" wdzięczności, dziś już świętemu, Janowi Pawłowi II za całe jego życie.

  2. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.30 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zapraszamy.

  3. W sobotę, 16 października, 43 rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  4. Trwa parafialny kiermasz książki - zachęcamy do uczestnictwa. Ofiary są przeznaczone na świąteczne paczki dla ubogich.

  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.