Ogłoszenia 17 października 2021 r.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Serdecznie zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele, codziennie o godz. 18.00. W tym tygodniu w poniedziałek w nabożeństwie różańcowym będą uczestniczyć dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii, a od wtorku do czwartku dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze SP nr 32.

  1. We wtorek, 19 października, przypada 37 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta Msza Święta w rocznicę śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele Św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2 w Warszawie na Żoliborzu.

  2. W piątek, 22 października, liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. To kolejna okazja dla nas do wyrażenia Bogu dziękczynienia za dar naszego Papieża i Jego kanonizację.

  3. W przyszłą niedzielę, 24 października, Kościół Powszechny będzie obchodził Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli”. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. W ramach ogłoszeń wolontariuszki z Międzynarodowego Wolontariatu Misyjnego „Domy Serca” opowiedzą nam o swojej działalności misyjnej. Tego dnia odbędzie się także zbiórka pieniędzy na tacę na cele misyjne. Po Niedzieli Misyjnej w Polsce następuje też Tydzień Misyjny pod tym samym hasłem.

  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Wciąż też trwa parafialny kiermasz książki. Ofiary są przeznaczone na świąteczne paczki dla ubogich.