Ogłoszenia 24 października 2021 r.

Trzydziesta Niedziela Zwykła

  1. W dniu dzisiejszym Kościół powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. W tym roku pod hasłem „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli”. Jest to szczególny czas wspierania misji ewangelizacyjnej Kościoła przez modlitwę i ofiary materialne. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na poczesnym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada na wezwanie Chrystusa do głoszenia Ewangelii całemu stworzeniu. W ramach ogłoszeń wolontariuszki z Międzynarodowego Wolontariatu Misyjnego „Domy Serca” opowiedzą nam o swojej działalności misyjnej.

    1. Kończy się miesiąc modlitwy różańcowej. Ostatnie nabożeństwo różańcowe w przyszłą niedzielę, 31 października, o godz. 18.00.

    2. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele w czasie procesji za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17.30, a od 3.XI do 8.XI. podczas nabożeństwa różańcowego za zmarłych o godz. 18.00, oraz w ciągu całego roku w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

    3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Wciąż też trwa parafialny kiermasz książki. Ofiary są przeznaczone na świąteczne paczki dla ubogich.