Ogłoszenia 31 października 2021 r.

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. Jutro, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele, tak jak w każdą niedzielę. O godz. 17.30 procesja za zmarłych połączona z modlitwą wypominkową.

  1. We wtorek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 15.00 i 18.30. O godz. 17.30 procesja za zmarłych połączona z modlitwą wypominkową.

  2. W naszym kościele codziennie od 3 do 8 listopada o godz. 18.00 różaniec za zmarłych wraz z wypominkami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

  3. W bieżącym roku, podobnie jak w ubiegłym, w okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, ustanawia i określa na ten rok warunki uzyskania odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych:

   1. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
   2. Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz spełnią trzy zwyczajne warunki spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
   3. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
  4. Przypominamy, że za zmarłych z wypominek modlimy się w naszym kościele także w ciągu całego roku, w każdy II piątek miesiąca o godz. 18.00 i o godz. 18.30 jest Msza św. za zmarłych z wypominek.

  5. W pierwszy piątek miesiąca, 5 listopada, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Zakończenie Mszą św. i Apelem jasnogórskim. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św.

  6. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 listopada, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe z wypominkami i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  8. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Wciąż też trwa parafialny kiermasz książki.