Ogłoszenia 14 listopada 2021 r.

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

 1. W drugą niedzielę listopada Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest przeżywany pod hasłem „Solidarni z Libanem”. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tym kraju.

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy ponadto, już po raz piąty, Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez Papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Roku Miłosierdzia. W tym roku pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7). Jest to zaproszenie, aby nigdy nie stracić z oczu darowanej okazji do czynienia dobra. Obchody Światowego Dnia Ubogich mają na celu uwrażliwienie i zachętę do codziennego niesienia pomocy ubogim. Wspierajmy ich, w ramach naszych możliwości, zarówno materialnie, jak i duchowo.

  2. W przyszłą niedzielę, 21 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświetszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

  3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisława Gądecki zwraca się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów.

  4. Powstał film o św. Bracie Albercie Chmielowskim pt. "Nędzarz i madame". Organizujemy parafialne wyjście do kina Wisła we wtorek, 16 listopada, na seans o godz. 18.30. Bilet kosztuje 18,00 zł. Są już chętni. Zachęcamy innych do wspólnego wyjścia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem w dniu dzisiejszym.

  5. W naszej parafii trwa kiermasz książek. Z tyłu kościoła można wziąć książkę i wspomóc dobrowolną ofiarą akcję świątecznych paczek dla ubogich. Zachęcamy do dalszego korzystania z kiermaszu.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.