Ogłoszenia 28 listopada 2021 r.

Pierwsza Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. RORATY w naszym kościele będą odprawiane we wszystkie dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej. Podejmijmy również osobiste postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.

  1. W pierwszy piątek miesiąca, 3 grudnia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św. Po Mszy o 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Na zakończenie adoracji Msza święta.

  2. W najbliższy piątek organizujemy wieczór gier planszowych dla młodzieży młodszej i starszej (od liceum w górę). Spotkanie rozpocznie się po adoracji ok. godz. 20-tej w salkach parafialnych. Jest już kilka osób chętnych. Zachęcamy do przyjścia.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 grudnia, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  4. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjno-różańcowe i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  5. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących w naszej parafii. Ofiary na paczki można także wpłacać na konto parafii, odliczając to od kwoty podlegającej opodatkowaniu, jako darowiznę na cele charytatywne. Specjalne przekazy wyłożone są na stoliku pod chórem. Jeżeli ktoś woli podzielić się gotowymi produktami spożywczymi czy chemicznymi, takimi jak cukier, makaron, ryż, kasza, olej, konserwy mięsne i rybne, słodycze, różnego rodzaju środki czystości itp., można je przynieść do kościoła. Przed ołtarzem MB Szkaplerznej jest wystawiony specjalny kosz, do którego można składać te produkty. Wszystkim, którzy zechcą włączyć się w tę pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  6. Nasza figura Matki Bożej Niepokalanej wróciła z renowacji. Serdeczne "Bóg zapłać" Państwu Anastazji i Bogdanowi Więckiewiczom, którzy z własnej woli podjęli się tego dzieła. To jeden ze sposobów jak konkretnie włączyć się w upiększanie parafii.

  7. W przyszłą niedzielę, II Adwentu, tj. 5 grudnia br., będziemy przeżywać XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  8. 8 grudnia, w środę, w Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP, podobnie jak w ubiegłym roku, na Mszy św. o 18.30 rozpoczynamy duchową adopcję dziecka poczętego. Modlitwa za dziecko zagrożone aborcją, to nasza odpowiedź na współczesne trendy proaborcyjne. Zobowiązanie polega na dobrowolnym postanowieniu odmawiania przez 9 miesięcy jednej 10-tki różańca. Co ważne: przerwanie modlitwy nie powoduje, że trzeba zaczynać na nowo, ale jedynie wydłuża się czas modlitwy o dni przerwy. Aby zorganizować duchową adopcję będzie pomocna informacja o ilości osób, dlatego chętnych prosimy o wpisanie swojego imienia na końcu kościoła na listę pt. "Duchowa adopcja". Pomocą do codziennej modlitwy może być aplikacja komórkowa "Adoptuj Życie". Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy do wspólnego wykonania najpiękniejszego, starożytnego hymnu ku czci Bogurodzicy – AKATYSTU, którego treść koncentruje się wokół tematu obecności Maryi w tajemnicy Słowa Wcielonego i Jego Kościoła.

  9. Pod chórem są do nabycia świece i opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze, z których dochód będzie przeznaczony na sprawienie radości świątecznej dzieciom z najuboższych rodzin.

  10. Zakończył się kiermasz książek w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za udział. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na świąteczne paczki dla ubogich

  11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.