Ogłoszenia 10 kwietnia 2022 r.

Niedziela Palmowa

 1. Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych.

  1. Od poniedziałku do środy możliwość spowiedzi w czasie Mszy świętych o godz. 7.00; 15.00 i 18.30.

  2. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy o godz. 18.30. Adoracja i modlitwa osobista do godz. 22.00. Spowiedź w godzinach 9.00 – 10.00 i 15.00 – 17.00.

  3. W Wielki Piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 8.00. Rozpocznie się Modlitwą Liturgiczną Kościoła, tzw. Jutrznią. Jest to modlitwa psalmami i tekstami Pisma św. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy na tę modlitwę.
   Od 11.00 do 12.00 adoracja prowadzona przez dzieci. O godz. 15.00 - Droga Krzyżowa. Spowiedź w godzinach 9.00 – 10.00 i 14.00 – 16.00.
   O godz. 17.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary zbierane na tacę w Wielki Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. O godz. 20.00 Droga Krzyżowa ulicami Warszawy od kościoła Św. Anny.
   Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Tego dnia ograniczmy także oglądanie telewizji i słuchanie muzyki, aby głębiej przeżyć dzień śmierci naszego Pana.

  4. W Wielką Sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00. Rozpoczęcie Jutrznią. O godz. 20.00 Wigilia Paschalna, należąca już do Niedzieli Zmartwychwstania. W rozbudowanej liturgii słowa będziemy wspominać całą historię zbawienia od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Chrystusa. Poprzedzi ją poświęcenie ognia i paschału. Tego dnia przychodzimy do kościoła ze świecami.
   Poświęcenie pokarmów od godz. 8.30 do 17.00.

  5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. o godz. 9.30; 11.00; 12.00 i 18.30.

  6. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnego, po dwu letniej przerwie spowodowanej pandemią korona wirusa, przeżywania całego Triduum Paschalnego, czyli wydarzeń poprzez które dokonało się nasze odkupienie.

  7. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o godz. 18.00.

  8. Jeszcze dziś, przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas na stół wielkanocny, ozdoby wielkanocne wykonane własnoręcznie przez dzieci z naszej parafii i kartki świąteczne. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone zostaną na potrzeby naszego kościoła.

  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko do środy, 13 kwietnia, włącznie.

  10. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

  11. Słowo pasterskie Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego:

   Drodzy Diecezjanie!

   Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego, które w tym roku przeżywamy w kontekście bolesnych wydarzeń związanych z wojną w Ukrainie i cierpieniami tego narodu.

   W Wielki Piątek, podczas Centralnej Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami Warszawy, będziemy modlić się o pokój na świecie i w Ukrainie, za wszystkie ofiary tej wojny – wojskowych i cywilów, o zaprzestanie zabijania i krzywdzenia niewinnych ludzi. Zapraszam wszystkich warszawiaków i uchodźców z Ukrainy na to podniosłe, wielkopiątkowe nabożeństwo i serdecznie proszę o modlitwę w tych intencjach w czasie świąt, a zwłaszcza w Wigilię Paschalną i podczas procesji rezurekcyjnych.

   Dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, otwierają swoje domy i w jakikolwiek sposób niosą wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję księżom proboszczom, kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, Caritas Archidiecezji Warszawskiej, władzom samorządowym oraz wszystkim, którzy obejmują modlitwą cały naród ukraiński i proszą Boga o upragniony pokój.

   Na zbliżające się obchody Triduum Paschalnego i czas Wielkiej Nocy z serca Wam wszystkim błogosławię.

   † Kazimierz Kardynał Nycz
   Arcybiskup Metropolita Warszawski