Ogłoszenia 24 kwietnia 2022 r.

Druga Niedziela Wielkanocy

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę, na wyraźne życzenie Chrystusa, święto Miłosierdzia Bożego, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej w czasie objawień: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699). Święto Miłosierdzia Bożego jest więc nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, zwłaszcza grzeszników. W naszym kościele o godz. 15.00 „Godzina Miłosierdzia” i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

  1. To dzisiejsze święto rozpoczyna w Kościele w Polsce 78 Tydzień Miłosierdzia. Przypada on w szczególnie trudnym czasie dla Polski i dla całego świata ze względu na wojnę w Ukrainie i nie do końca opanowaną pandemię korona wirusa. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Jest także okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

  2. W najbliższą środę, 27 kwietnia, "Spotkanie Młodych". Rozpocznie się ono Mszą św. o g.18.30. Zapraszamy osoby ze szkół średnich i starsze. Na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności\Wydarzenia jest relacja z pierwszego spotkania. Zachęcamy do przeczytania i przyjścia na spotkanie. Szczegóły również na plakacie w gablocie.

  3. W piątek, 29 kwietnia, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy swoje życie złożyli w ofierze na ołtarzu Ojczyzny.

  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy, a w sposób szczególny prośmy o ustanie wojny w Ukrainie i pandemii korona wirusa.

  5. Również w przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia aktualne numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.