Ogłoszenia 01 maja 2022 r.

Trzecia Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś rozpoczyna się miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeżeli czas nam nie pozwoli, podejmijmy wysiłek odmawiania Litanii Loretańskiej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy, a w sposób szczególny prośmy o ustanie wojny w Ukrainie i pandemii korona wirusa.

  1. Już dziś informujemy, że w ostatnią niedzielę maja do naszego kościoła w sposób uroczysty zostaną wprowadzone relikwie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Jedną z form przygotowujących do tego wydarzenia będą czytanki w czasie nabożeństw majowych oparte na wypowiedziach Prymasa Tysiąclecia. Zachęcamy do słuchania i wspólnej modlitwy.

  2. We wtorek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Weźmy udział w liturgii tej Uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi. W czasie nabożeństwa majowego o godz. 18.00 odnowienie aktu oddania się Najświętszej Maryi Pannie.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 6 maja, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św. Po Mszy o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Zakończenie Mszą św. około 20.00 i Apelem Jasnogórskim.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 maja, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  5. Informujemy wszystkich naszych parafian, że od przyszłej niedzieli, 8 maja, w naszym kościele rozpocznie się miesięczny cykl Uroczystości Pierwszokomunijnych. W każdą niedzielę do I komunii św. dzieci będą przystępować w dwóch grupach na Mszach św. w godzinach popołudniowych, tak że nie będzie kolizji ze stałym terminarzem Mszy i nabożeństw w parafii. Wyjątkiem jest przyszła niedziela, 8 maja, kiedy to pierwsza grupa będzie miała swoją I Komunię św. na Mszy św. o godz. 9.30. Spowiedź dla dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin w soboty przed uroczystością od 8.30 do 10.00.

  6. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W imieniu społeczności seminaryjnej, już dzisiaj, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

  7. W ramach cyklu "Każdy może świętym być" przedstawiamy spowiednika św. s. Faustyny – bł. ks. Michała Sopoćkę. Kartki z życiorysem są na końcu kościoła. Zachęcamy do wzięcia.

  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.