Ogłoszenia 08 maja 2022 r.

Czwarta Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Dlatego zachęcamy do modlitwy o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

  1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. W czasie nabożeństw słuchamy czytanek opartych na wypowiedziach Prymasa Tysiąclecia. Jest to jeden z elementów przygotowujących nas do uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  2. Od dziś w naszym kościele rozpoczął się miesięczny cykl Uroczystości Pierwszokomunijnych. W każdą niedzielę do I komunii św. dzieci będą przystępować w dwóch grupach na Mszach św. w godzinach popołudniowych, tak że nie będzie kolizji ze stałym terminarzem Mszy i nabożeństw w parafii. Natomiast przez cały miesiąc, od poniedziałku do piątku, dzieci pierwszokomunijne będą brały udział w Mszach św. o godz. 18.30 w ramach tzw. „Białego Tygodnia”. Spowiedź dla dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin w soboty przed uroczystością od 8.30 do 10.00.

  3. Powstał polski film pt. "Powołany", który w fabule kolędy duszpasterskiej przedstawia 7 autentycznych nawróceń. Film odpowiada na często stawiane przez młodzież (i nie tylko) pytania dotyczące wiary i Kościoła. Film dostępny za darmo w internecie lub w najbliższy wtorek w kinie Wisła w ramach cyklu "Rekolekcje filmowe". Gorąco zachęcamy do obejrzenia.

  4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.

  5. Od poniedziałku do piątku „Biały Tydzień” dla dzieci Pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, przynajmniej z jednym z rodziców (koniecznie), codziennie na godz. 18.15. Jutro przynosimy ze sobą świece chrzcielne.

  6. Podziękowanie za dar ołtarza.