Ogłoszenia 22 maja 2022 r.

Szósta Niedziela Wielkanocy

 1. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. Od poniedziałku do środy w Kościele Polskim kwartalne Dni Modlitw poświęcone prośbie o dobre urodzaje. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

  2. W najbliższą środę trzecie "Spotkanie Młodych", które rozpocznie się Mszą św. o g.18.30. Zapraszamy osoby ze szkół średnich i starsze.

  3. Od piątku, 27 maja, rozpoczyna się Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe codziennie w czasie nabożeństwa majowego, a potem czerwcowego o godz. 18.00.

  4. W sobotę, 28 maja, 41 rocznica śmierci bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym roku, po raz pierwszy, ten dzień będzie obchodzony jako liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa. Jego wstawiennictwu polecajmy wszystkie sprawy leżące nam na sercu, a w sposób szczególny naszą Ojczyznę.

  5. W przyszłą niedzielę, 29 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 9.30 w sposób uroczysty wprowadzimy do naszego kościoła relikwie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

  6. Już dziś informujemy, że 31 maja, w Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, dzień odpustu w naszej parafii, odbędzie się "Wieczór dla Matki Bożej". Po Mszy św. o 18.30 spotkamy się przy figurze Matki Bożej przed naszym kościołem na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych. Po około godzinie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Na spotkanie będą przygotowane teksty pieśni oraz krzesełka do siedzenia. Zapraszamy wszystkich.

  7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich, a także książki autorstwa Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.