Ogłoszenia 29 maja 2022 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Siódma Niedziela Wielkanocy

 1. Od piątku, 27 maja, trwa Nowenna do Ducha Św., przygotowująca do głębokiego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe codziennie w czasie nabożeństwa majowego, a potem czerwcowego o godz. 18.00.

  1. We wtorek, 31 maja, w naszej parafii Uroczystość Nawiedzenia NMP - dzień patronalny naszej parafii, uroczystość odpustowa. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, związany z tą Uroczystością, pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 15.00 – poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. O godz. 18.00 ostatnie tradycyjne nabożeństwo majowe z Nowenną do Ducha Św. Po Mszy o 18.30 "Wieczór dla Matki Bożej". Spotykamy się przy figurze Matki Bożej przed kościołem na wspólne śpiewanie litanii loretańskiej i pieśni maryjnych. Zakończymy Apelem Jasnogórskim. Na spotkanie będą przygotowane teksty oraz krzesełka do siedzenia. Serdecznie zapraszamy.

  2. Od środy rozpoczyna się miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Włączmy się we wspólne uwielbienie Bożego Serca przez codzienne odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  3. W pierwszy piątek miesiąca, 3 czerwca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św. Po Mszy o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja. Zakończenie Mszą św. około 20.00 i Apelem Jasnogórskim.

  4. W najbliższy piątek, 3 czerwca, o godz. 17-tej rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej. Zachęcamy do przyjścia młodzież z klasy 8 i starszą.

  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 czerwca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  6. W sobotę, 4 czerwca, 34 rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza. Naszego Arcypasterza polecamy gorącym modlitwom wszystkich Państwa.

  7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00, o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i o 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  8. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ta Uroczystość kończy okres wielkanocny w życiu liturgicznym Kościoła. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. Ostateczny termin to Niedziela Trójcy Świętej – w tym roku to dzień 12 czerwca. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

  9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać także XV Święto Dziękczynienia. W tym roku będzie to Dzień Dziękczynienia Bogu za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Obchody w Świątyni Opatrzności Bożej na Warszawskim Wilanowie. Plakat z całym programem wywieszony jest na drzwiach kościoła. Tradycyjnie we wszystkich kościołach odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

  10. SS. Felicjanki, pracujące również w naszej parafii, przeżywają w tym roku stulecie warszawskiej prowincji Sióstr Felicjanek pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Korzenie Zgromadzenia są w naszej parafii. To właśnie u nas, na przeciw kościoła, ul. Kościelna 10, rozpoczęło się tworzenie Wspólnoty. Dlatego rzeczą godziwą jest, aby w stulecie istnienia warszawskiej prowincji Sióstr Felicjanek wprowadzić do naszego kościoła, w sposób oficjalny, relikwie Założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo - bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Dokonamy tego 12 czerwca br. na Mszy św. o godz. 12.00. W ramach przygotowania się do tego wydarzenia od 1 do 7 czerwca w naszym kościele będzie wystawa obrazująca początki Zgromadzenia i stuletnią historię warszawskich felicjanek, w następną niedzielę, 5 czerwca, podczas wszystkich Mszy Świętych homilie będzie głosił ks. dr Robert Ogrodnik, historyk zaprzyjaźniony ze Zgromadzeniem, który przybliży nam postać bł. Marii Angeli Truszkowskiej, a od 5 do 11 czerwca, w czasie nabożeństw czerwcowych, będziemy słuchać czytanek zaczerpniętych z Pism samej błogosławionej ukazujących życie wewnętrzne Matki Angeli, jej ascezę i pracę nad sobą. 12 czerwca, po sumie, piknik rodzinny świętujący odpust parafialny i wprowadzenie do naszego kościoła relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Marii Angeli Truszkowskiej. Już dziś zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

  11. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich, a także książki autorstwa Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, którego relikwie dziś wprowadziliśmy do naszego kościoła. Zachęcamy do lektury tekstów napisanych ręką samego Prymasa Tysiąclecia i prasy religijnej.