Ogłoszenia 05 czerwca 2022 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny w życiu liturgicznym Kościoła. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania i Komunii św. Ostateczny termin to Niedziela Trójcy Świętej – w tym roku to dzień 12 czerwca. Zadbajmy o sumienne wypełnienie tego obowiązku.

  1. Dzisiaj przeżywamy XV Święto Dziękczynienia. W tym roku w sposób szczególny dziękujemy Bogu za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Obchody odbywają się w Świątyni Opatrzności Bożej na Warszawskim Wilanowie. Plakat z całym programem wywieszony jest w gablocie na zewnątrz kościoła. Tradycyjnie we wszystkich kościołach odbywa się zbiórka ofiar do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

  2. Trwa miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

  3. W tym tygodniu będziemy obchodzić dwa ważne święta. W poniedziałek, 6 czerwca, Święto NMP Matki Kościoła i w czwartek, 9 czerwca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte według porządku dnia powszedniego.

  4. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 12.00 wprowadzimy do naszego kościoła, w sposób oficjalny, relikwie Założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo - bł. Marii Angeli Truszkowskiej. W ramach przygotowania się do tego wydarzenia od 1 do 7 czerwca trwa w naszym kościele wystawa obrazująca początki Zgromadzenia i stuletnią historię warszawskich felicjanek, a od dziś do 11 czerwca, w czasie nabożeństw czerwcowych, będziemy słuchać czytanek zaczerpniętych z Pism samej błogosławionej ukazujących życie wewnętrzne Matki Angeli, jej ascezę i pracę nad sobą. 12 czerwca, po sumie, piknik rodzinny świętujący odpust parafialny i wprowadzenie do naszego kościoła relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Marii Angeli Truszkowskiej. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach. Jednocześnie z przykrością informujemy, że 12 czerwca, wokół naszego kościoła organizowany jest kolejny maraton i od godz. 8.30 wszystkie drogi będą pozamykane. Dojście tylko piechotą. Mamy nadzieję, że nie przeszkodzi to zbytnio w dotarciu do kościoła.

  5. W ramach cyklu "Każdy może świętym być" w tym miesiącu przedstawiamy patrona pobliskiego kościoła ss. sakramentek - św. Kazimierza królewicza. Przykłady świętych pomagają nam uwierzyć, że i my jesteśmy powołani do świętości. Zachęcamy do wzięcia kartek z życiorysami, które są na końcu kościoła.

  6. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.