Ogłoszenia 12 czerwca 2022 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12.00 wprowadzimy do naszego kościoła, w sposób oficjalny, relikwie Założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo - bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Bezpośrednio po Mszy, piknik rodzinny świętujący odpust parafialny oraz wprowadzenie do naszego kościoła relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Marii Angeli Truszkowskiej. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

  1. W czwartek, 16 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.30, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Jest to publiczne wyznanie wiary i hołd złożony Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W tym roku, jak i w poprzednim, procesja przejdzie wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji, a w sposób szczególny, dzieci I-komunijne w ich uroczystych strojach. Dzieci, które chcą uczestniczyć w procesji zgłoszą się do s. Margarety o godz. 16.45.

  2. Centralna procesja Bożego Ciała wraca na trasę ulicami Warszawy. Uroczystość rozpocznie się w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, gdzie o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Bezpośrednio po Mszy świętej wyruszy orszak procesyjny, który przejdzie od Bazyliki archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela, ul. Świętojańską, przez Pl. Zamkowy, a następnie ul. Krakowskie Przedmieście do Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi zakończenie procesji. Po zakończeniu uroczystości na Placu Piłsudskiego zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała. wszystkich wiernych naszej archidiecezji.

  3. Przed nami trzecia środa miesiąca - zapraszamy na Mszę św. na 18.30 i bezpośrednio po niej na wieczór gier planszowych.

  4. W piątek, 17 czerwca 2022, w Archidiecezji Warszawskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy. Metropolita warszawski zachęca wiernych korzystających z tej dyspensy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

  5. W trzeci piątek miesiąca, 17 czerwca, zapraszamy na Mszę św. na 18.30 i adorację Najświętszego Sakramentu.

  6. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, bezpośrednio po Mszy św. o godz.12.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie Wspólnoty św. Józefa. Zapraszamy wszystkich mężczyzn chętnych do modlitwy za swoje rodziny.

  7. W tym roku także z naszej parafii wyruszy grupa pielgrzymkowa do Częstochowy, która będzie częścią grupy 15 Purpurowej pielgrzymki paulińskiej. Aby uczestniczyć w całej pielgrzymce (6-15 sierpnia) wystarczy wziąć jedynie 5 dni urlopu. Jest to najkorzystniejszy układ w cyklu kalendarzowym. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania z parafianami i zgłaszania się do zakrystii.

  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.