Ogłoszenia 26 czerwca 2022 r.

Trzynasta Niedziela Zwykła

 1. W środę, 29 czerwca, Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 15.00 - poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.30. Osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Papieża lub Biskupa mogą uzyskać w tym dniu odpust zupełny pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary. W dniu dzisiejszym ofiary z tacy zebrane w kościołach Archidiecezji Warszawskiej zostaną przekazane do dyspozycji papieża Franciszka jako wsparcie jego posługi apostolskiej i charytatywnej. To tzw. Danina św. Piotra, nazywana też świętopietrzem lub obolem św. Piotra. W ten sposób katolicy na całym świecie wspierają misję papieża. A każda złożona ofiara ma również ogromną wartość symboliczną, gdyż jest konkretnym znakiem komunii z Ojcem Świętym.

  1. W czwartek, 30 czerwca, ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 1 lipca, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św.

  3. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi w czasie Mszy św. o godz. 18.30.

  4. W pierwszą niedzielę miesiąca, 3 lipca, nabożeństwo adoracyjno-różańcowe o godz. 18.00.

  5. Przy kaplicy MB Szkaplerznej wywieszone są wota wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej złożone przez dzieci ze szkoły podstawowej za skończony rok szkolny. Warto zobaczyć za co i jak dziękują najmłodsi parafianie.

  6. Przypominamy, że tradycyjnie w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 18.00.

  7. Wszystkich naszych parafian i korzystających z Duszpasterstwa w naszym kościele informujemy, że obecny ks. proboszcz Stefan Kotwiński z dniem 30 czerwca br. przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem na plebanii. Nowym proboszczem Władza Archidiecezjalna mianowała Ks. Adama Petakiewicza, który obowiązki proboszcza przejmie 1 lipca br. Liturgiczne wprowadzenie ks. Adama na urząd proboszcza odbędzie się w pierwszą niedzielę września br. Życzymy Mu obfitości łask Bożych i asystencji Ducha Św. w posłudze tym, do których został posłany. Przyjmijmy Go z życzliwością i otwartym sercem, aby pośród nas czuł się jak w rodzinie i jak najszybciej zaaklimatyzował się w naszej wspólnocie.

  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.