Ogłoszenia 03 lipca 2022 r.

Czternasta Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Adama Petakiewicza, który decyzją Władzy Archidiecezjalnej, z dniem 1 lipca 2022r. został mianowany nowym proboszczem naszej parafii. Uroczyste, liturgiczne wprowadzenie na to stanowisko odbędzie się w pierwszą niedzielę września. Ks. Adamowi życzymy obfitości łask Bożych i asystencji Ducha Św. w posłudze tym, do których został posłany. Przyjmijmy Go z życzliwością i otwartym sercem, aby pośród nas czuł się jak w rodzinie i jak najszybciej zaaklimatyzował się w naszej wspólnocie.

  1. Od czwartku, 7 lipca, rozpocznie się w naszej parafii coroczna adoracja Najświętszego Sakramentu – 3 dniowe nabożeństwo adoracyjne. Program na czwartek, piątek i sobotę przedstawia się następująco: o godz. 15.00 Msza św. ku czci Najświętszego Sakramentu, po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i osobista adoracja do godz. 17.00. Od godz. 17.00 wspólna modlitwa prowadzona przez Rodzinę Szkaplerzną. Zapraszamy i zachęcamy do takiego ułożenia sobie czasu, aby choć chwilę znaleźć na osobiste spotkanie z Chrystusem obecnym pod postacią chleba.

  2. Także od czwartku, 7 lipca, rozpoczyna się w naszym kościele ogólno warszawska Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 17.00 modlitwa prowadzona przez Rodzinę Szkaplerzną, o 18.00 nabożeństwo nowennowe i o 18.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną. Taki sam porządek będzie przez cały okres trwania Nowenny aż do Uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej 16 lipca. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej i wszystkich pragnących włączyć się w ten nurt modlitewny.

  3. W drugi piątek miesiąca, 8 lipca, Msza św. za zmarłych poleconych modlitwie wypominkowej o godz. 15.00.

  4. Przypominamy, że tradycyjnie w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku w godzinach od 9.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 18.00.

  5. Podobnie jak rok temu, także i teraz organizuje się parafialna grupa pielgrzymkowa do Częstochowy, która będzie częścią grupy 15 Purpurowej pielgrzymki paulińskiej. Aby uczestniczyć w 10 dniowej pielgrzymce wystarczy w tym roku wziąć jedynie 5 dni urlopu. Pielgrzymi z parafii chętnie zaniosą prośby do Matki Bożej na Jasnej Górze - wystarczy napisać intencję i włożyć do pudełka, które jest przy Kaplicy Miłosierdzia Bożego. A kto poda adres domowy... to otrzyma jeszcze niespodziankę. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania z parafianami. Więcej szczegółów w zakrystii.

  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.