Ogłoszenia 10 lipca 2022 r.

Piętnasta Niedziela Zwykła

  1. W piątek ostatni dzień Nowenny do MB Szkaplerznej. W sobotę, 16 lipca Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. O godz. 8.30 przed obrazem Matki Bożej Szkaplerznej modlitwa w intencjach dziękczynnych i błagalnych, które można składać na kartkach do skrzynki stojącej po prawej stronie kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej i o godz. 9.00 Msza św. w tych intencjach.
    O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa prowadzona przez Rodzinę Szkaplerzną, a o godz. 18.00 Nabożeństwo Maryjne. W czasie nabożeństwa akt zawierzenia Matce Bożej. Uroczysta Msza św. do Matki Bożej Szkaplerznej z przyjęciem szkaplerza i możliwością podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej i wszystkich pragnących włączyć się w ten nurt modlitewny.

    1. Podobnie jak przed rokiem organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Nasza grupa będzie częścią pielgrzymki paulińskiej. Pielgrzymowanie to rekolekcje w drodze, podziękowanie lub prośba do Maryi oraz świadectwo wiary. W tym roku wystarczy wziąć jedynie 5 dni urlopu, żeby uczestniczyć w całej pielgrzymce. Pielgrzymi z parafii chętnie zaniosą prośby do Matki Bożej – wystarczy napisać intencję i włożyć do pudełka, które jest przy Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Kto poda adres domowy… to otrzyma jeszcze niespodziankę. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania z parafianami.

    2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury prasy religijnej.