Ogłoszenia 24 lipca 2022 r.

Siedemnasta Niedziela Zwykła

  1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 23 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony w dniach 24 – 31 lipca 2022r.; w tym roku pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Jego inicjatorem jest MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. W imieniu misjonarzy, jak w latach poprzednich, zwracamy się z serdeczną prośbą i zachętą do udziału w Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Niech to będzie praktyczny i wymierny wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże, a także oznaka naszej solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię na krańcach świata. W przyszłą niedzielę, 31 lipca, na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców, będą zbierane do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Już dziś w imieniu Polskich misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.

    1. W poniedziałek, 25 lipca, będziemy przeżywać wspomnienie świętego Krzysztofa – patrona kierowców. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich prowadzących pojazdy mechaniczne; módlmy się o ich bezpieczeństwo i roztropne wykorzystywanie środków, którymi kierują. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Jutro po Mszach Świętych o 7.00, 15.00 i 18.30 obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów.

    2. We wtorek, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. W dzisiejszych czasach, kiedy tak drastycznie pomniejsza się rolę rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu Bogiem silnej polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków żyjących i powołanych już do wieczności.

    3. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich. Serdecznie zachęcamy do czytania prasy religijnej.