Ogłoszenia 31 lipca 2022 r.

Osiemnasta Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek 1 sierpnia, 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy oddali swe życie za wolność naszej Ojczyzny. W naszym kościele, Msza św. za wszystkich poległych i pomordowanych w czasie Powstania Warszawskiego o godz. 15.00.

  1. We wtorek 2 sierpnia, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” po spełnieniu następujących warunków: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz wyznania wiary, Komunia św., modlitwa według intencji Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  2. W pierwszy czwartek miesiąca 4 sierpnia Msza święta o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne o godz. 18.30 a po niej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

  3. W pierwszy piątek miesiąca 5 sierpnia, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Podczas Koronki i Mszy świętej o15.00 modlić się będziemy w intencjach powierzonych Miłosierdziu Bożemu, składanych do puszki. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas każdej Mszy św.
   Również w piątek 158 rocznica powieszenia na stokach Cytadeli Warszawskiej Romualda Traugutta i członków władz Rządu Narodowego, przywódców Powstania Styczniowego. Przy Krzyżu Traugutta o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny. Po Mszy św. Apel Poległych. Serdecznie zapraszamy.

  4. W sobotę 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.30. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

  5. W najbliższą sobotę, w ramach pielgrzymki paulińskiej, wyrusza także nasza parafialna pielgrzymka. Msza św. na rozpoczęcie odbędzie się o godz. 6-tej rano w kościele Świętego Ducha (klasztor O.Paulinów przy ul. Długiej). Tę Mszę św. ks. Łukasz będzie sprawował w intencjach napisanych na kartkach i powierzonych pielgrzymom (jeszcze można składać intencje do pudełka). Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. i odprowadzenia naszych parafialnych pielgrzymów. Natomiast każdego dnia na naszej stronie internetowej będzie pojawiała się krótka relacja z pielgrzymki (zakładka: Aktualności\Wydarzenia). Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami i modlitewne wsparcie. Tak zrealizujemy wezwanie: "Oddzielnie, ale razem".

  6. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu dzisiejszym, przy wyjściu z kościoła, zbierane są do puszek ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

  7. Pod chórem można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich.