Młodzież z parafii w Świątyni Opatrzności Bożej - relacja - Czytaj całość i obejrzyj zdjęcia

20 listopada (sobota) pięcioosobowa grupka młodzieży przygotowującej się do bierzmowania udała się do Świątyni Opatrzności Bożej na Diecezjalne Dni Młodzieży. Jak mówili księża organizujący spotkanie: kiedyś młodzieży było dużo więcej, ale cieszymy się z każdego kto jest. Sporo osób spowiadało się, co jest dodatkowym powodem do radości.

Mszy św. przewodniczył  kard. Kazimierz Nycz, który powiedział: "To wy jesteście Kościołem. Taki będzie Kościół, jakimi wy będziecie. Od was młodych zależy, czy będziemy obecni na areopagach współczesnego świata. Aby jednak być tam świadkiem Jezusa, trzeba najpierw Go spotkać".

Spod parafii wyszliśmy o 9-tej, wróciliśmy ok.14.30. Jak zapytałem naszą młodzież "czy warto było?", to usłyszałem odpowiedź: "Warto. Dobre, tzn. mocne, świadectwo młodego człowieka i ogólnie dobre spotkanie".
 
P.S. Może niedługo zorganizujemy w parafii planszówki dla młodzieży i starszej młodzieży, ale na konkrety jeszcze za wcześnie :-) Jeśli ktoś lubi planszówki, to poproszę już teraz o maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). To pomoże w komunikacji.
 
Ks. Łukasz