Ewangelizacja uliczna - Czytaj całość i obejrzyj zdjęcie!

Niedziela palmowa 10 kwietnia 2022. Na festynie parafialnym palemki, mazurki, świece Caritas, ozdoby świąteczne i domowy chleb. Ale to jeszcze trochę za mało jak na naszą parafię :)) Wielki Tydzień trzeba rozpocząć w wielkim stylu, czyli wyruszamy na ewangelizację uliczną.

Trzy małe ekipy wolontariuszy z kapłanem na czele szukają na ulicach parafii osób chętnych do rozmowy o Jezusie. Rozdajemy karteczki opatrzone dobrą nowiną, że „Bóg Cię kocha" oraz informacją, kiedy w naszej parafii można skorzystać z Mszy Świętej albo spowiedzi. Reakcje różne. Jedni życzliwi i chętni do rozmowy, inni nie zainteresowani, rozgoryczeni Kościołem, oziębli. Trudno. Nie idziemy po reklamowy sukces, tylko podzielić się swoją wiarą, nadzieją i radością. Po każdym spotkaniu z drugim człowiekiem krótka modlitwa, bo chcemy, żeby wszystkie owoce tych spotkań, i cierpkie i słodkie, należały do Jezusa. Na koniec wspólne dzielenie i błogosławieństwo księdza. Z burczeniem w brzuchu ale szczęśliwi wracamy do domów. Chyba zapracowaliśmy na spóźniony, rodzinny obiad.

Gosia