Wspólnota św. Józefa - zmiany - Czytaj całość i obejrzyj zdjęcia!

Wspólnota Św. Józefa – wspólnota róży różańcowej mężczyzn, modlitwa za nasze dzieci i nasze rodziny.

Każdego dnia każdy z nas odmawia dziesiątkę różańca i tak wszyscy składamy się na cały różaniec każdego dnia w intencji naszych dzieci i naszych rodzin. Raz w miesiącu spotykamy się na wspólnym różańcu i adoracji Najświętszego Sakramentu. Maryjo, polecamy Ci naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, takim wezwaniem kończymy comiesięczne spotkanie modlitewne.

Tak było również w ostatnią niedzielę 19 czerwca. Po powierzeniu Maryi naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, poszliśmy do salki katechetycznej na wspólne męskie pogadanie przy małym i nie tylko słodkim posiłku. Największa zasługa za przygotowanie spotkania przypada Zelatorowi Wspólnoty, czyli pierwszemu wśród równych z wyboru, bratu Rafałowi.

Było ciasno, ale wesoło i dziarsko - piliśmy gorącą herbatę - a na dworze było bardzo ciepło, ale my na szczęście byliśmy w środku i było przyjemnie i nie tak gorąco. Nasza wspólnota trwa już prawie dwa lata. Modlimy się wspólnie od prawie dwóch lat, a spotkanie w ostatnią niedzielę było wspólnotowym rozesłaniem na letni czas.

Postanowiliśmy wspólnie zmienić nieco formułę naszych comiesięcznych spotkań i zamiast w niedziele, jak do tej pory, spotykać się w każdą pierwszą środę miesiąca (zaczynamy 7 września ) na Mszy Św. o godz. 18.30, później adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec z powierzeniem Maryi naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, po czym spotkanie formacyjno-towarzysko-dyskusyjne w salce, przy nie tylko słodkim posiłku. Po modlitwie męskie pogadanie, wesołe i dziarskie.

Piotr, brat ze Wspólnoty