Spotkanie Młodych 4 - Czytaj całość i obejrzyj film!

Spotkanie Młodych 4

Relacja filmowa na youtoub-ie

22 czerwca 2022 r. o 18.30 w kościele Nawiedzenia NMP na Przyrynku rozpoczęło się czwarte ,,SpoTKANIE młodych". Dla części z nas, w tym dla mnie, było ono pierwszym. Nie stanowiło to jednak najmniejszego problemu, gdyż uczestnicy przyjęli nas bardzo życzliwie, w tym ksiądz Łukasz, opiekun naszej grupy, który szczerze się cieszył z naszej obecności, co było bardzo budujące. Co do samego przebiegu tego wydarzenia mogę śmiało stwierdzić, że oddawało ono głęboki sens nadanej mu nazwy, bowiem podczas niego faktycznie tkaliśmy więzi z Bogiem i między sobą. Drugi człon nazwy naszych wspólnych wieczorów również był spełniony, gdyż wszyscy z zebranych osób byli młodzi.

Rozpoczęliśmy od Eucharystii, która jest sercem tych spotkań. Została ona pięknie odprawiona przez księdza Piotra, który był szczerze ucieszony naszą liczną obecnością. Na przeżywanie Mszy św. miała wpływ również piękna oprawa muzyczna młodzieży z pobliskiego technikum, którzy grą na instrumentach i śpiewem uświetnili modlitwę, za co im bardzo dziękujemy. Jednak na Mszy św. nie zakończyły się nasze przeżycia duchowe, bowiem tuż po niej miała miejsce adoracja, czas łaski, niezwykle dla nas cenny, gdyż pokazała ona nam prawdę o nas samych, czyli przypomniała nam, że nasza istota nie jest w nas tylko w Bogu, bo w Nim są nasze wszystkie źródła.

Po duchowych przeżyciach, przeszliśmy do tych bardziej przyziemnych. Zjedliśmy pyszną kolacją, uprzednio przez nas przygotowaną. Podczas posiłku mieliśmy czas, aby uśmiechnąć się do siebie, popatrzeć sobie w oczy, a przede wszystkim rozmawiać ze sobą i wysłuchać się nawzajem. Poruszyliśmy temat pielgrzymowania i okazało się, że część z nas była już na pielgrzymce. Dla mnie jako dla osoby, która nigdy nie przemierzyła drogi na Jasną Górę na nogach już samo posłuchanie było naprawdę atrakcyjne, a może wręcz przekonujące, aby kiedyś się w taką drogę wybrać...

Choć kolacja się skończyła po 21 to nie zebraliśmy się po niej do domu tylko przeszliśmy do trzeciej części naszego spotkania, jakim była refleksja nad niedzielną Ewangelią. Choć dla części z nas w tym mnie, nie była ona wcale prosta, to Mateusz naprawdę pięknie ją omówił, a ksiądz zdołał odpowiedzieć nawet na trudne pytania rodzące się po jej lekturze. Żeby nam nie było mało nie przestaliśmy na tym, ale omówiliśmy kolejny punkt jak rozważać Słowo Boże. Spotkanie tak naprawdę się nie skończyło, bo zobowiązaliśmy się do wzajemnej modlitwy za siebie do kolejnego spotkania.

Jeśli chodzi o moje wrażenia z tego wieczoru, to byłam i nadal jestem bardzo szczęśliwa. Poznałam pięknych, mądrych, wartościowych ludzi i doświadczyłam kochającego oraz zatroskanego o nas Boga. Cóż mi więcej rzec? Chcę więcej. Jeśli Ty również chcesz więcej od życia, a może też od ludzi, pragniesz wysłuchania i zainteresowania sobą, to przyjdź w ostatnią środę września (28.09.2022). Zapraszamy. Z przyjemnością wysłuchamy Ciebie, Twojego punktu patrzenia na sprawy wiary, przecież nieraz trudne. Jesteśmy otwarci na wszystkich młodych ludzi, nie warto czekać, a następnie żałować minionych spotkań. Wystarczy przyjść i spróbować, jeśli Ci się nie spodoba, to nie szkodzi, nie wszystkim wszystko musi odpowiadać. Jednak szczerze wątpę, aby tak się mogło stać, bowiem jak na razie wszyscy ,,SpoTKANIAMI młodych" są zachwyceni.

Asia