Ogłoszenia 25 Grudnia 2016 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę tradycyjnie przeznaczone będą na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 2. W piątek, 30 grudnia, a nie jak zwykle w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, w którą tym razem przypadnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Polećmy w tym dniu w sposób szczególny Bogu nasze rodziny, aby były święte na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 15.00 i 18.30.

 3. W sobotę, 31.XII. ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.30 Msza św. na zakończenie roku 2016. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania.

 4. W przyszłą niedzielę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że jest to święto obowiązujące, tzn., że w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej, by przyłączyć się do próśb o wszystko, co najważniejsze w Nowym Roku.

 5. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00; o godz. 18.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową. i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach KŻR.

 6. Informujemy, że w tym roku odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”, rozpoczniemy 2 stycznia 2017r. „Kolęda” w naszej parafii rozłożona jest na dwa lata. W tym roku pragniemy odwiedzić rodziny w domach, w których nie byliśmy w ubiegłym roku. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii albo poprzez sąsiadów. Podobnie jak to było w ubiegłych latach, do współudziału w „Kolędzie” zaprosiliśmy Ojców Franciszkanów duszpasterzujących na terenie naszej parafii. Prosimy traktować ich jak swoich. Jeżeli będziecie Państwo mieli życzenie złożyć przy okazji „Kolędy” ofiarę na rzecz kościoła parafialnego, proszę przekazać ją odwiedzającemu księdzu.

 

Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

W pierwszym tygodniu stycznia pragniemy złożyć wizytę mieszkańcom następujących domów:

 • Poniedziałek 2.I. – ul. Stawki 1 i 3

 • Wtorek 3.I. - ul. Stawki 3a i Dubois 2 i 4

 • Środa 4.I. – ul. Dubois 5; 8 i 10

 • Czwartek 5.I. – ul. Dubois 12 i Lewartowskiego 5

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowsze numery czasopism katolickich. Są to numery podwójne z podwyższoną ceną.