Ogłoszenia 01 Stycznia 2017 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Nowy Rok

 1. Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o godz. 18.00.
 1. W piątek 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.30; 9.30; 11.00; 12.00 i 18.30. Poświęcenie kadzidła i kredy podczas każdej Mszy św. Można spożywać pokarmy mięsne. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.

 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2017 r., o godz. 12:00, już po raz dziewiąty wyruszy z Placu Zamkowego, kolorowy Orszak Trzech Króli. W orszaku weźmie udział Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski. Publiczne świętowanie Bożego Narodzenia i Pokłonu Trzech Króli ma charakter rodzinnego spotkania. Zachęcamy do licznego udziału w tegorocznym Orszaku.

 3. W pierwszą sobotę miesiąca, 7.I., oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

 4. W przyszłą niedzielę, 8.I., podczas sumy o godz. 12.00 będzie śpiewała schola ze Wspólnoty Kana Galilejska, a bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu tejże scholi i orkiestry. Serdecznie zapraszamy na to wspólne kolędowanie.

 5. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

 6. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii, tzw. „Kolędę”. W tym roku pragniemy odwiedzić w pierwszym rzędzie rodziny, u których nie byliśmy w roku 2016. Tradycyjnie będziemy zachodzić do rodzin, które przyjmowały nas do tej pory. Jeżeli są rodziny, u których nigdy nie było „Kolędy”, a pragnęłyby spotkać się z księdzem, prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii. Podobnie jak to było w ubiegłych latach, do współudziału w „Kolędzie” zaprosiliśmy Ojców Franciszkanów duszpasterzujących na terenie naszej parafii. Jeżeli będziecie Państwo mieli życzenie złożyć przy okazji „Kolędy” ofiarę na rzecz kościoła parafialnego, proszę przekazać ją odwiedzającemu księdzu.

  Wizytę duszpasterską będziemy rozpoczynali około godz. 17.00.

  Program „Kolędy” na najbliższe dwa tygodnie przedstawia się następująco:

 • Poniedziałek 2.I. – ul. Stawki 1 i 3
 • Wtorek 3.I. - ul. Stawki 3a i Dubois 2 i 4
 • Środa 4.I. – ul. Dubois 5; 8 i 10
 • Czwartek 5.I. – ul. Dubois 12 oraz Lewartowskiego 2 i 5
 • Poniedziałek 9.I. - ul. Lewartowskiego 4 i 9 oraz Nowolipki 2 i 2a
 • Wtorek. 10.I. - ul. Bonifraterska 6; 10; 10b i 16
 • Środa 11.I. - ul. Świętojerska 4/10; 12; 16 oraz Nowiniarska 1 i 12
 • Czwartek 12.I. - ul. Nowiniarska 8 oraz Ciasna 3a; 5; 8 i 8a
 • Piątek 13.I. - ul. Ciasna 10; 10a; 12a i 15 oraz Franciszkańska 12