Ogłoszenia 29 Stycznia 2017 r.

Czwarta Niedziela Zwykła

 1. W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie - Światłości Narodów. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 15.00 i 18.30. Poświęcenie świec przed każdą Mszą św. Uwrażliwiamy wszystkich, że gromnic nie poświęca się poza Mszą św.

  1. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego, a więc osób, które obrały drogę szczególnego naśladowania Jezusa przez posłuszeństwo, ubóstwo i czystość. Ogarnijmy ich tego dnia naszą modlitwą i życzliwością. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie zakonów klauzurowych.

  2. W pierwszy piątek miesiąca, 3 lutego, uczcimy Najświętsze Serce Jezusa na Mszy św. o godz. 18.30. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie każdej Mszy św. Dla dzieci od 16.30.

  3. W najbliższym czasie będziemy przeżywać ustanowiony w Kościele przez papieża Franciszka - III Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Z tej okazji w nocy z 3 na 4 lutego w Bazylice św. Krzyża w Warszawie, będzie miało miejsce Nocne Czuwanie w intencji ofiar handlu ludźmi pt: „Zamień noc w MOC Miłosierdzia”.
   Czuwanie modlitewne rozpocznie się Eucharystią o godz. 21.00, której przewodniczyć będzie ks. Bp. Grzegorz Ryś, a zakończy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 2.00.
   Sieć Bakhita i wspólnoty, które współorganizują to czuwanie zapraszają, aby podjąć zachętę papieża Franciszka i poprzez trud nocnego czuwania oraz modlitwę wyrazić naszą troskę i solidarność ze wszystkimi, którzy zostali pozbawieni swoich praw, godności i żyją w warunkach niewoli.
   Program czuwania i więcej informacji na ten temat można znaleźć na plakacie wywieszonym w gablocie i na drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej pod adresem wskazanym na plakacie.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lutego, oddamy hołd Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 18.30.

  5. W przyszłą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00. O godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową i o godz. 18.30 Msza św. w intencjach Kół Żywego Różańca.

  6. Już dziś informujemy, że w niedzielę, 12 lutego, bezpośrednio po Światowy Dniu Chorego, który jest obchodzony 11 lutego, zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, przygniecionych ciężarem wieku, na Mszę św. o godz. 12.00. Będzie okazja do spowiedzi, wspólnej modlitwy, przyjęcia sakramentu chorych. Wszystkich ich najbliższych prosimy o pomoc w dotarciu im do kościoła, szczególnie tym, którzy mają trudności z chodzeniem.

  7. Pod chórem są do nabycia najnowsze numery czasopism katolickich.

  8. W tym tygodniu, w dniach 30 i 31stycznia, wizytę duszpasterską, pragniemy złożyć rodzinom w następujących domach.
   Kolędę rozpoczynamy około godz. 17.00.

  • Poniedziałek 30.I. – ul. Pokorna 2 - klatki od 1 do 8
  • Wtorek 31.I. – ul. Pokorna 2 – klatki od 9 do 16